Katalog wydawniczy 45 lat Gaudium

Szanowni Państwo

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” od 45 lat służy Ewangelii, Kościołowi i społeczeństwu, publikując książki o różnorodnej tematyce. Są wśród nich pozycje poświęcone m.in. Biblii, Kościołowi, duchowości, wierze, poezji, liturgii, kulturze i duszpasterstwu. Katalog, który z radością oddajemy w Państwa ręce, przedstawia naszą ofertę w atrakcyjnie i przejrzyście zaprojektowanych piętnastu działach. Forma została pomyślana tak, aby sprawiało Państwu przyjemność poznawanie naszych publikacji oraz krótkich biogramów ich autorów.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wydane w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II Trzy poematy. W skład tej publikacji wchodzą następujące utwory Świętego Papieża: Stanisław, Myśląc Ojczyzna, Wigilia Wielkanocna 1966. Zostały one zilustrowane grafikami artystów lubelskich: Marka Piątkowskiego, Zofii Koper-Szulc, Barbary Bałdygi i Stanisława Bałdygi. Publikacja swoim charakterem nawiązuje do albumowej formy zarówno poprzez format, jak i skład; wydana jest w eleganckiej płóciennej oprawie.

Tych z Państwa, którzy interesują się światem Biblii i pragną go zgłębiać, zachęcamy do zapoznania się z serią Biblia Aramejska. W naszej ofercie są dostępne Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej autorstwa Mirosława S. Wróbla, a także tłumaczenia na język polski: Biblia Aramejska. Targum Neofiti 1. Księga Rodzaju, t. 1, Biblia Aramejska. Targum Neofiti 1. Księga Wyjścia, t. 2, Biblia Aramejska. Targum Neofiti 1. Księga Kapłańska, t. 3. Pierwsze dwa tomy: Księga Rodzaju (2015 r.) i Księga Wyjścia (2018 r.) otrzymały nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks w kategorii literackiej.
Z przyjemnością również informujemy, że Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” ma status wydawnictwa punktowanego. Należy zatem do grupy oficyn godnych zaufania – zarówno autorzy, jak i świat nauki mogą być pewni, że monografie naukowe publikowane przez „Gaudium” podlegają rzetelnej recenzji i weryfikacji antyplagiatowej.

Życzymy Państwu, aby wraz z „Gaudium” z pasją odkrywali Państwo bogactwo słowa, którym zapisano wielkie świadectwa wiary, mądrości, cierpienia, ofiary, służby i radości.

Zespół „Gaudium”

Link do katalogu w formacie PDF

Scroll to Top