Promocja książki Rysopis kapłana. Wizerunek księdza w kulturze polskiej w XXI wieku

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” i Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent” serdecznie zapraszają na promocję książki Rysopis kapłana. Wizerunek księdza w kulturze polskiej w XXI wieku, która odbędzie się w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6) dnia 19 marca 2017 r. o godz. 17.00.

W czasie promocji odbędzie się panel dyskusyjny poprowadzony przez Ojca Tomasza Dostatniego OP.  W panelu wezmą udział: Ksiądz prof. dr hab. Jerzy Szymik, Pan Redaktor Łukasz Janicki, Pani dr hab. Beata Kucia-Guściora oraz Pan Dyrektor Krzysztof Szulej.

Książka Rysopis kapłana. Wizerunek księdza w kulturze polskiej w XXI wieku jest „w swym zamyśle czymś w rodzaju rozmowy o kapłaństwie prowadzonej przez samych księży, w nadziei, że dołączą do niej również czytelnicy” (Wprowadzenie abp Stanisława Budzika). Do współpracy zostali zaproszeni księża zajmujący się literaturą, sztuką oraz pracą naukową m.in.: ks. Alfred Wierzbicki, ks. Jan Sochoń, o. Wacław Oszajca SJ, ks. Andrzej Luter czy ks. Jerzy Sikora.

Więcej na stronie naszej księgarni.

Książkę i wydarzenie patronatem medialnym objęły Radio Plus, Gość Niedzielny, Katolicka Agencja Informacyjna, oraz serwis Opoka.org.pl.

Patronat medialny

 

"" "Logo "Logo "Logo "Logo

Scroll to Top