VIII Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz – Czas i Dźwięk

21 września 2019 r., rozpoczyna się VIII Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz – Czas i Dźwięk. Jest to wyjątkowe wydarzenie, gdyż upamiętnia życie oraz twórczość niesamowitego kompozytora – Andrzeja NIkodemowicza. Profesor całe życie powierzył Bogu, co odzwierciedlały jego dzieła. Twórczość kompozytora zawiera wiele utworów sakralnych między innymi: kantaty (np. „Słysz, Boże, wołanie moje”, „Planctus Christi morientis”, „Płacz u grobu Chrystusa Pana” i „Rozmowa duszy z Matką Bolesną”), oratoria (np. „Via Crucis”).

Serdecznie zapraszamy na wszystkie koncerty, które będą się odbywać do 6 października 2019 roku. W trakcie koncertu inauguracyjnego usłyszymy następujące utwory: Wariacje organowe „Ave Maris Stella”; „Requiem pamięci Rodziców” na chór mieszany, sopran solo i organy;  Wariacje na wiolonczelę solo na temat z Oratorium.

Nasze Wydawnictwo przyczynia się do propagowania muzyki Profesora. Wydaliśmy bardzo ciekawe wspomnienia „Czas i dźwięk. Spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem”, które przybliżają postać tego niezwykłego człowieka. Jest to publikacja zawierająca szereg wspomnień dotyczących kompozytora. Przedstawione są historie, które opisują bardzo ciekawego człowieka, pełnego humoru, pracowitości a przede wszystkim miłości ku muzyce i Bogu. Jest to książka ponadczasowa, ponieważ dotyczy postaci człowieka pełnego uniwersalnych wartości oraz niezwykłej niezniszczalnej Wiary.

Scroll to Top