Dawny Lublin we Lwowie

Zapraszamy na wystawę Dawny Lublin, którą można obejrzeć od 8 września do 22 października 2017 r. w siedzibie Lwowskiego Muzeum Historycznego we Lwowie.
 
Jest ona jednym z wydarzeń związanych z jubileuszem 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich i odbywa się w ramach Festiwalu Partnerstwa. Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany katalog, który mógł powstać dzięki współpracy z Wydawnictwem Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”. Teksty katalogu przygotowano w trzech wersjach językowych (polskiej, ukraińskiej i angielskiej), dzięki czemu publikacja jest doskonałym uzupełnieniem wystawy i może stanowić unikalny prezent przybliżający piękno i historię tego cudownego miasta nie tylko Polakom.
Na wystawie można obejrzeć 88 artystycznych przedstawień Lublina powstałych na przestrzeni wieków (od 1618 do 1939). W pierwszej części są to dawne dzieła, niezwykłe portrety miasta stworzone przez malarzy polskich, takich jak Aleksander Gierymski i Leon Wyczółkowski oraz europejskich. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. prace olejne, grafiki i rysunki. W drugiej części wystawy znajdują się współczesne fotografie Piotra Maciuka. Ukazują najcenniejsze i najciekawsze zabytki architektoniczne miasta. Rozległe panoramy i malownicze zaułki składają się na niezwykły wizerunek 700-letniego miasta. Zdjęcia mają zarówno walor artystyczny, jak i dokumentalny, stanowią więc uzupełnienie pierwszej części wystawy.
 
Miejsce: Lwowskie Muzeum Historyczne, Rynek 6 (Kamienica Królewska)
Czas trwania: 8.09-22.10.2017 (część fotograficzna 8.09-15.10.2017)
Wystawa czynna w godzinach 10.00-17.00.

Scroll to Top