Konferencja pt. Encyklika Humanae vitae odpowiedź na nasze czasy

17 listopada 2018 w Domu Nadziei w lubelskiej Caritas odbyła się konferencja pt. Encyklika Humanae vitae odpowiedź na nasze czasy. Zebranych przywitał metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, spotkanie poprowadził ks. dr Grzegorz Trąbka, duszpasterz rodzin archidiecezji lubelskiej. Referaty wygłosili: ks. prof. Marian Pokrywka, dr Maciej Barczentewicz, prof. Krystian Wojaczek oraz mgr Monika Zając.
W trakcie konferencji prelegenci mówili m.in. o tym, że w małżeństwie ważny jest szczery dialog od samego początku wspólnego życia, że dla powodzenia prokreacji istotne znaczenie ma współdziałanie nauki i medycyny, że współczesne nauki mają trudność ze zdefiniowaniem pojęcia „małżeństwo” i że populacja ludzka ulega degradacji. Wszyscy podkreślili, że najważniejsza jest miłość i że nauka św. Pawła VI zawarta w encyklice Humanae vitae ma ogromne znaczenie dla budowania cywilizacji miłości.
Wydawnictwo „Gaudium” umożliwiło wszystkim uczestnikom konferencji zapoznanie się m.in. z publikacjami Ku afirmacji życia oraz Paweł VI – mistrz duchowy.

Scroll to Top