Promocja książki Świadkowie wiary i miłosierdzia

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”
i
Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie

zapraszają na promocję książki

Świadkowie wiary i miłosierdzia
ks. inf. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersz Grinera), Honorowego Obywatela Miasta Lublina.

Promocja odbędzie się w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6) dnia 12 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00

***

Słowo otwierające spotkanie wygłosi ks. dr Marek Szymański – Dyrektor Wydawnictwa „Gaudium”.

W czasie promocji odbędzie się panel dyskusyjny poprowadzony przez ks. red. Rafała Pastwę. W panelu wezmą udział: bp dr Mieczysław Cisło, ks. inf. Grzegorz Pawłowski, ks. dr Jacek Stefański oraz ks. prof. Mirosław S. Wróbel.

Promocję uświetni swoim występem Muzyczny Zespół Seminaryjny pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego.

Więcej o książce na stronie naszej księgarni.

***

Ks. prof. Mirosław S. Wróbel zaprasza na promocję najnowszej książki ks. inf. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersz Grinera) "Świadkowie wiary i miłosierdzia"
 

***

Grzegorz Pawłowski urodził się 23 sierpnia 1931 r. w Zamościu jako Jakub Hersz Griner w pobożnej rodzinie żydowskiej. W trakcie wojny część Żydów, w tym całą rodzinę Grinerów, wysiedlono do Izbicy. Tam małemu Jakubowi udało się uciec na aryjską stronę. Ukrywał się przed nazistami dzięki pomocy polskich rodzin. Otrzymał również fałszywą metrykę chrztu, która – jak wspomina – wiele razy uratowała mu życie. Po wojnie trafił do sierocińca prowadzonego w Tomaszowie Lubelskim, tam również został ochrzczony. Sam powiedział księdzu, który przygotowywał go do Pierwszej Komunii Świętej, że nie ma chrztu – nikt nie domyślał się, że jest ocalonym dzieckiem żydowskim. Odkrył swoje powołanie i został kapłanem archidiecezji lubelskiej. Od 1970 roku pracuje w Izraelu jako duszpasterz wspólnot hebrajskojęzycznych i Polonii. Rada Miasta Lublina uchwałą z dnia 22 marca 2018 nadała Księdzu Infułatowi Grzegorzowi Pawłowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublina.

Scroll to Top