VII Międzynarodowy Festiwal – Andrzej Nikodemowicz – Czas i Dźwięk

VII Międzynarodowy Festiwal – Andrzej Nikodemowicz – Czas i Dźwięk rozpoczął się 22 września i będzie trwał do 6 października. Organizatorem licznych spotkań w ramach festiwalu jest Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie przy wsparciu Urzędu Miasta Lublin. Inauguracyjny koncert odbył się 22 września o godz. 18.00 w Trybunale Koronnym. Gościem specjalnym, który rozpoczął cykl spotkań z muzyką, była utalentowana młoda pianistka z Korei – Soo Jung Ann. Słowo o muzyce wygłosiła znana i ceniona w muzycznych kręgach Teresa Księska-Falger.
Kolejne koncerty odbędą się m.in.1 października w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny o godz. 19.00 i 6 października w Filharmonii im. H. Wieniawskiego o godz. 18.00 w Lublinie, na które szczególnie Państwa zapraszamy ze względu na możliwość nabycia publikacji Wydawnictwa pt. Czas i dźwięk. Spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem.
Książka Czas i dźwięk… to zbiór wspomnień o prof. Andrzeju Nikodemowiczu artystów z Polski, Niemiec, Austrii, Węgier, Rosji i Ukrainy, członków jego rodziny, przyjaciół i znajomych. Zawiera ona wykaz wszystkich kompozycji muzycznych Profesora w wersji polsko- i anglojęzycznej oraz biogramy autorów tekstów. Ponadto jest zaopatrzona w płytę CD zawierającą utwór pt. Mała suita, wykonany przez Wielką Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Adama Natanka.

Scroll to Top