Książka naszego Wydawnictwa otrzymała wyróżnienie FENIKS 2019

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”
pragnie poinformować z dumą,
że książka Tajemnica Psałterza. Jak dawni mnisi modlili się psalmami
przygotowana i wydana w naszej oficynie została doceniona
przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich
otrzymując wyróżnienie Feniks 2019 w kategorii: tłumacz.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska (nr 124) na XXV Targach Wydawców Katolickich w Warszawie, gdzie będzie można zakupić nagrodzoną pozycję, a także nowości wydawnicze m.in. „Biblię dla naszych dzieci”. Natomiast 5 kwietnia (piątek) zapraszamy na spotkanie promujące książkę Michała Białkowskiego pt. „Protokoły konferencji polskich Ojców Soborowych. Zbiór dokumentów 1962- 1965”, które odbędzie się o godz. 13.00 w siedzibie Katolickiej Agencji Informacyjnej przy ul. Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9 w Warszawie.

Gratulujemy również serdeczne wszystkim laureatom nagrodzonym i wyróżnionym w pozostałych kategoriach.

Publikacja ks. prof. Antoniego Troniny pt. Tajemnica Psałterza. Jak dawni mnisi modlili się psalmami jest tłumaczeniem na język polski dwóch łacińskich rękopisów z XIV i XV w. opracowanych krytycznie przez Henryka Kowalewicza w dziele „Secretum Psalterii” – rymowany psałterz średniowieczny.

W książce znajdziemy komentarz do poszczególnych psalmów, uwzględniający ich interpretację chrystologiczną i maryjną. Systematyczna lektura tego średniowiecznego źródła pozwoli czytelnikowi wsłuchać się w modlitwę mnichów i odkryć głęboki sens psalmów, a także wprowadzi w osobiste rozważanie, które umożliwi kontemplację oblicza Chrystusa ukrytego w poetyckich tekstach psalmów.

Scroll to Top